Prostatos uždegimas

Prostatos uždegimas (prostatitas) – vyro priešinės lytinės liaukos (dydžiu ir forma panašios į graikinį riešutą) uždegimas. Tai dažniausiai lėtinė arba (retais atvejais) ūminė liga, pasireiškianti tam tikrais požymiais, pagal kuriuos galima atpažinti šią ligą.

 

Prostatos ligos simptomai 

 • Padidėjusi prostata; 
 • Skausminga prostata; 
 • Pasižymi skausmingu ir labai dažnu šlapinimusi (dažniausiai naktį); 
 • Tamsus arba drumstas šlapimas; 
 • Sumažėjęs lytinis pajėgumas; 
 • Sumažėjęs lytinis potraukis. 

Svarbu paminėti, kad kai kuriais atvejais žmogus gali nejusti jokių simptomų. Vienintelis simptomas gali būti apatija ir silpna savijauta. Štai kodėl rekomenduojame profilaktiškai lankytis pas gydytoją ir tikrintis prostatą, kad esant prostatos susirgimui, jis nesivystytų į gerokai rimtesnį sveikatos sutrikimą. 

 

Kaip vyksta prostatos gydymas ? 

Pirmiausia reikia apsilankyti pas dermatovenerologą, seksopatologą, kuris atliks būtinus prostatos tyrimus ir diagnozuos ligą bei jos pobūdį (ar tai lėtinis, ar ūminis susirgimas). Po to specialistas paskirs gydymą. Jei tai lėtinis susirgimas, tik medikamentų neužteks, tad gydytojas taikys kompleksinį gydymą, į kurį įtrauks ir fizioterapines procedūras.

Kuo anksčiau prostatos gydymas bus pradėtas – tuo efektyvesnių rezultatų pavyks pasiekti, pacientas greičiau pasveiks, gyvens įprastą gyvenimą. Ūmus prostatos uždegimas gydomas antibiotikais, kuriuos paskiria specialistas. Papildomai gali būti skiriami ir kiti vaistai, kurie derinami kartu su antibiotikais. Lėtinis prostatitas reikalauja ilgiau trunkančio gydymo, tačiau panaikinti šią ligą yra įmanoma. Gydymo metu taip pat išrašomi antibiotikai, kartai su jais paskiriamas ir individualus konkrečiam pacientui labiausiai tinkamas gydymo būdas. Prostatos ligos gydomos naudojant proteolizinius fermentus arba išbandomos fizioterapinės procedūros. Prostatito gydymas dažnai derinamas ir su psichiatro konsultacijomis, kadangi liga “gadina” seksualinį gyvenimą, dažnai – įprastus socialinius ryšius.

 

Lėtinis prostatitas: profilaktika

Prostatos ligos “kankins” rečiau jeigu gyvensite sveikai, rūpinsitės savo kūnu ir reguliariai lankysitės pas specialistą, kuris gali pamatyti pačius pirmus ligos židinius ir užkirsti jiems kelią.

Prostatitas rečiau pasitaiko tiems vyrams, kurie:

 • Vartoja mažiau alkoholio, nerūko, taip pat vengia didelio stiprios kavos kiekio.
 • Jeigu norite būti sveikas – tokiu atveju kiekvieną dieną reikia išgerti apie du litrus vandens ir daugiu priklausomai nuo kiekvieno asmens kūno masės ir fizinio aktyvumo.
 • Labai svarbu saugotis peršalimo ligų. Jos aktyviausios rudens bei žiemos metu, tad dėvėkite storas kojines ir pirštines, kadangi atšalus galūnėms didėja tikimybė susirgti įvairiomis ligomis, silpnėja imunitetas.
 • Būtinas ir reguliarus fizinis aktyvumas, kuris gali padėti išvengti daugelio ligų.
 • Prostatos uždegimas dažniau kankina tuos, kurie turi ne vieną seksualinę partnerę. Taip pat reikalingas ir reguliarus lytinis gyvenimas. Tai sumažina tikimybę, kad Jums bus reikalingas prostatos gydymas.

 

Prostatos uždegimo gydymas: natūralūs būdai

Prostatos ligos turi būti gydomos tik su specialistu, kuris yra kvalifikuotas ir gali pasiūlyti tinkamiausią gydymo metodą. Visgi, greta gydytojo rekomenduotų – visada galima papildomai naudoti ir liaudies medicinos patarimus. Žinoma, dėl jų naudojimo būtina patarti su savo urologu, kad jis įvertintų kokybę ir galimas pasekmes.

 • Rekomenduojame kasdien valgyti produktus, kurie turi likopeno: pomidorai, arbūzai, greipfrutai.
 • Naudinga valgyti kuo daugiau žalios spalvos lapinių daržovių: špinatai, petražolės, rūgštynės.
 • Prostatai gydyti taip pat rekomenduojamos moliūgų sėklos arba iš jų pagamintas aliejus. Jis naudingas ne tik turintiems problemų su prostata, tačiau visiems, kurie nori būti sveiki.

Nelaukite, kol prostata taps lėtinė, kovokite su ja tuomet, kai ji – ūmi. Tuomet kartą pašalinus nebereikės kankintis jos sukeliamu diskomfortu.

 

Ieškantys daugiau informacijos apie prostatos uždegimą ar norint tiesiogiai pasikonsultuoti su gydytoju dermatovenerologu, seksologu - apsilankykite www.homosanus.ltUROLOGO KONSULTACIJA VILNIUJE

Norėdami susisiekti su urologu dėl konsultacijos spauskite :
susisiekti