Šlapimo pūslės ligos

Šlapimo pūslė – talpyklos funkciją atliekantis vidaus organas, esantis kiekvieno žmogaus kūne. Šiame organe laikinai kaupiamas inkstuose išsiskyręs šlapimas. 

 

Tyrimai rodo, kad net iki 50 proc. moterų bent kartą gyvenime perserga šlapimo pūslės uždegimu. Vyrus ši problema kamuoja šiek tiek rečiau, tačiau tai vis tiek dažnas sutrikimas, kuris, beje, yra linkęs komplikuotis ir peraugti į kitas, rimtesnes šlapimo pūslės ligas, kai kuriais atvejais ši liga „pakyla“ ir pažeidžia inkstus.

 

Šlapimo pūslės ilgos

Dažniausios šlapimo pūslės ligos:

 • Uždegimai;
 • Akmenligė;
 • Traumos;
 • Pasitaiko ir šlapimo pūslės vėžio atvejų.

Šlapimo pūslės uždegimas (cistitas) - itin nemaloni liga, kurios metu pasireiškia dažnas šlapinimasis, skausmas pilvo apačioje, noras šlapintis esant tuščiai pūslei. Cistito gydymas yra ilgas bei sudėtingas, vaistai nuo pūslės uždegimo paprastai yra vartojami ilgai. Ūminis šlapimo pūslės uždegimas 80 % moterų pasitaiko bent kartą gyvenime. Laiku jį išgydžius su antibiotikais ir saugant savo organizmą, stiprinant imuninę sistemą – galite daugiau niekada su juo nebesusidurti. Visgi, tinkamai nesisaugant ūminis uždegimas tampa lėtiniu, o jis gali kankinti visą gyvenimą, būti stipresnis arba silpnesnis.

Taigi, jei pastebėjote, kad Jūsų organizmą kamuoja uždegimo simptomai, nedelskite ir kreipkitės į gydytoją, nes šlapimo pūslės ligos yra gydomos ilgai ir sudėtingai.

 

Šlapimo pūslės ligų simptomai

 • Neskaidrus šlapimas; 
 • Dažnas šlapinimasis; 
 • Deginimo jausmas; 
 • Skausmas šlapinantis;
 • Ūmus skausmas, kuris juntamas ne tik šlapimo takuose, tačiau ir lytiniuose organuose.

 

Šlapimo taku uždegimas: priežastys

Šlapimo takų uždegimas vyrams ir moterims dažniausiai kyla dėl bakterijų, kartais – virusų, pirmuonių, grybelių. Moterys šia liga serga dažniau dėl anatominių niuansų.

Visgi, pūslės uždegimas dažniau kankina tas moteris, kurios:

 • Nėščios moterys ypač dažnai skundžiasi uždegimu.
 • Cistitas taip pat dažniau pasitaiko moterims, kurios yra menopauzės amžiaus arba tos, kurioms menopapuzė jau praėjo.
 • Į rizikos grupę patenka tos moterys, kurios naudoja kontraceptines priemones, kuriose yra spermicidų.
 • Cistitas dažniausiai kankina tas moteris ir tuo vyrus, kurių imuninė sistema yra silpna.
 • Patį pirmą kartą dažniausiai susergama peršalus. Ypač dažnai pasireiškia ligos simptomai, kai sėdima ant šaltų paviršių: akmenų, betoninių suoliukų ir panašiai.
 • Taip pat didėja tikimybė, kad šia liga bus susergama, jeigu po lytinio akto nebus nusišlapinama, nusiprausiama, kai kuriais atvejais galima bakterijas “užnešti” po oralinio sekso.

Pūslės uždegimas iššaukia labai daug  faktorių. Svarbiausia atsiminti, kad jeigu stiprinsite savo imunitetą - išvengsite šios labai nemalonios ligos.

 

Cistito gydymas

Šlapimo pūslės uždegimas dažniausiai gydomas antibiotikais. Labai blogai, kai moterys užsiima savigyda, kadangi taip galima sukelti daugiau komplikacijų, kurias pašalinti nebeužteks tik vienos rūšies antibiotikų. Netinkamai išgydžius ligą ji gali tapti lėtine ir kankinti visą gyvenimą. Šlapimo takų uždegimas papildomai gydomas vartojant spanguolių ekstraktus, taip pat puikiai tinka meškauogių lapų arbata, petražolių arbatos. Jas rekomenduojama gerti profilaktiškai, ypač toms moterims, kurios yra linkusios sirgti cistitu. Taip pat reikia nuolatos stiprinti savo imuninę sistemą. Kad vos tik atsiradusios bakterijos būtų išnaikintos ir netektų pajusti degimo pojūčio.

Dėl gydymo būtina pasitarti su gydytoju, kuris paskiria tinkamiausią gydymo priemonę, taip pat, profilaktines priemones, kurios išgydžius ligą padės išvengti jos atsikartojimo. Rūpinkitės savimi ir reguliariai lankykitės pas specialistą. Tokiu atveju liga bus pastebėta dar tada, kol ji neišplito ir kol jos gydymas paprastas ir greitas.

 

 

Pasikonsultuoti su gydytoju ir gauti daugiau informacijos apie cistitą galite apsilankę homosanus.lt 

 UROLOGO KONSULTACIJA VILNIUJE

Norėdami susisiekti su urologu dėl konsultacijos spauskite :
susisiekti